slide3b
slide1a
slide2a
slide4a
slide5a
slide6a

1 2 3 4 5 6

Gelişmiş Odyovestibüler Laboratuvar

  • Ayakta durmakta mı zorlanıyorsunuz?
  • Bulantı ve kusma kötü hissettiriyor mu?
  • Kendinizi güvende hissetmiyor musunuz? 
  • Sık sık düşüyor musunuz?

Kulakta sorun?Doğru TanıGelişmiş Odyovestibüler Ünite
Belki biliyorsunuzdur, kulağımızın işitme dışında denge ile de ilgili görevi vardır. Kulağımızdaki bazı hastalık durumlarında dengeniz bozulabilir, baş dönmeleri yaşayabilirsiniz. İç kulak dengenin sağlanmasında en kritik katkıyı sağlayan organımızdır. Çok sayıda hastalık durumu iç kulağımızı etkileyerek dengenizin bozulmasına, başınızın dönmesine neden olabilir. Bu şikayetlerin ortaya çıkmasıyla normal yaşam sürmek neredeyse imkansız hale gelir. Hayat kaliteniz düşer. Sosyal hayattan soyutlanma ve günlük normal aktivitelerin yapılamaması yakınmaların daha da artmasına neden olur; bir kısır döngü içine girebilirsiniz. Bu denge sorunlarının yaratacağı düşme riski ise ayrı bir sorundur. Kol, bacak, kaburga kırıklarına, baş çarpması nedeniyle bazı daha ciddi sorunlara da yol açabilir.
Konu karmaşıktır. Bu konularda yetkinleşme büyük zaman ve emek gerektirmektedir. Profesyonellerin kullanabilecekleri pahalı ve karmaşık cihazlar her sağlık kuruluşunda bulunmamaktadır. Bu cihazları kullanabilecek personelin eğitimleri zahmetlidir ve zaman alıcıdır. Dolayısıyla bu hizmetlere ulaşmak tüm dünyada zordur.
Sizlere zengin bir vestibüler test bataryası kullanım fırsatını sunuyoruz. Ülkemizde çok az merkezde bulunan gelişmiş bir denge laboratuvarımız bulunmaktadır. Bu laboratuvarda  videonistagmografi (VNG), kalorik test, baş silkme testi (video HIT), Elektrokokleografi (EcochG), vestibüler uyarılmış kas potansiyel ölçümleri (c-VEMP, o-VEMP) gibi birçok test yapılmaktadır.
 

Bilgi edinme

Websitemizden kulak burun boğaz hastalıkları ve tedavileri ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Tanı ve tedavi

Tanı ve tedavi sürecinde tam donanımlı ünitelerimiz ile hizmetinizdeyiz.
 

Deneyimli Doktorlar

Kliniğimiz kendi alanında uzmanlaşmış, deneyimli akademik kadrosu ile hizmetinizdedir.
 

Tıp eğitimi

Anabilim Dalımız tıp eğitiminde aktif rol üstlenmekte ve geleceğin çağdaş doktorlarının yetişmesine katkı sunmaktadır.
 

Hastalar için bilgiler

Akademik Kadro

Kliniğimizden

Kliniğimizdeki hemşirelerimiz ve sağlık personelimiz size hizmet etmek için bekliyor.
Gülüş Tan Sorumlu Hemşire
Ben ve hemşire arkadaşlarım siz hastalarımıza güleryüzlü hizmet verebilmek için bekliyoruz. http://cbukbb.com
Merve Muslu Odyolog
İşitme ve denge bozuklukları nedeniyle kliniğimize başvuran hastalarımıza son teknoloji ile donatılmış ünitelerimizde hizmet veriyoruz. http://cbukbb.com